Türkiye’nin En Zengin Kadını Değişti: Yeni İsmin Serveti Dudak Uçuklattı

Türkiye’nin en büyük şirketler grubu olan Koç Holding, aynı zamanda bünyesinde bulundurduğu aile üyelerini de ülkenin en zengin insanları haline getiriyor.

Ailenin erkek mensupları kadar, kadın fertleri de kamuoyunun ilgisini çekerken, Türkiye’nin en zengin kadın unvanı da Koç ailesi üyesi olan İpek Kıraç ve Semahat Sevim Arsel arasında tatlı bir rekabete konu olmuştu.

TÜRKİYE’NİN EN ZENGİN KADINI BELLİ OLDU

Yatırımları oldukça benzer olmalarından ötürü, servet kazançları ve kayıpları da paralel ilerleyen iki isim arasındaki eşitlik, bu hafta yaşanan ekonomik dönüşümle bozuldu.

Geçtiğimiz haftalarda büyük bir kayıp yaşayan Koç ailesi üyeleri, Forbes tarafından yayınlanan verilere göre bu hafta kaybettiklerinden fazlasını kazanmış durumda. Öyle ki İpek Kıraç, son bir haftalık dönemde servetinde 120 milyon dolarlık artış sağlayarak toplam varlıklarını 3.9 milyar dolara yükseltti.

Bu artışla birlikte, teyzesi Semahat Sevim Arsel’i geride bırakan Kıraç, Türkiye’nin en zengin kadını unvanını tek başına ele geçirdi. Kıraç, aynı zamanda sahip olduğu servet ile Murat Ülker’in hemen arkasında yer alarak Türkiye’nin en zengin 2. insanı oldu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir